קבלת החלטות

איך מקבלים החלטות טובות מהר?

אחת התכונות החשובות ביותר אצל יזם או בעל עסק היא קבלת החלטות. בכל יום ניצבות בפנינו החלטות רבות, חלקם פשוטות וחלקם מורכבות. בכדי להצליח להתקדם ולקחת את העסק שלנו קדימה עלינו לדעת לקחת החלטות מושכלות, טובות ובמהירות ותמיד לשאוף לשפר את זמני התגובה שלנו. במאמר תמצאו טיפים איך לשפר את קבלת ההחלטות.

צמצמו אפשרויות

שללו אפשרויות שלא מתאימות, השאירו מספר מצומצם של האפשרויות הטובות ביותר כך תהפכו את הבחירה לקלה יותר.

לכל אפשרות ציינו את הדברים הטובים והרעים

לאחר שצימצמנו אפשרויות שלא מתאימות לנו. רישמו את הדברים הטובים והפחות טובים על כל אחת מהאפשרויות שנשארו ובידקו האם לאחר שאנו יודעים את הדברים הפחות טובים עדיין האפשרות הזאת רלוונטית

התייחסו לזמן שלכם ככסף

זמן = כסף, כולנו יודעים את זה. אבל למרות זאת כשאנו לוקחים החלטה לפעמים אנחנו לא מכניסים את הזמן שלנו במשוואה. לפעמים יש המון פרטים שאנו יודעים שישאבו מאיתנו זמן יקר ובוחרים להתעלם מהם. חשוב שניקח את הזמן בחשבון כולל תרחישים בלתי צפויים ונכניס אותם לקבלת ההחלטות. דוגמא טובה לזה היא קבלת לקוח חדש שאנו יודעים מראש שישאב מאיתנו המון אנרגיה על תשלום זה. של לקוח נוח יותר.

הקשיבו לתחושות הבטן

לאחר שצימצמנו אפשרויות. בדקנו ונשארנו עם אופציות בודדות עלינו להקשיב לתחושות הבטן שלנו. לפעמים אין רק נכון או לא נכון ועברנו את כל השלבים של בדיקת האפשרויות מכאן נעבוד על האינטואיציה

אינטואיציה משתפרת בכל החלטה

עלינו ללמוד מכל החלטה שניקח ולהבין שכל החלטה כזאת משפרת את האינטואיציה שלנו

המחיר של ״לא להחליט״ גרוע יותר

לפעמים לא להחליט יכול לעלות לנו הרבה יותר, להשאיר אותנו תקועים. לגרום לנו לא להתפתח, לאבד לקוחות. כשנמצאים בעשייה, מתחדשים ומתפתחים לפעמים מצליחים, לפעמים נכשלים אבל תמיד עדיף לעשות מאשר לא לעשות.

האם המאמר עיניין אותך?

Sharing Is Caring

שיתוף

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

אם אתה כבר כאן

פיתוח אישי, לימוד העשרה והשראה
הם הדרך הנכונה להצלחה!

כבר במילוי הטופס תקבל למייל מאמר על התכונה החשובה ביותר שצריך לאמץ בשנת 2021

מלא את הפרטים ותדאג לא לפספס תוכן חשוב