שיווק משפיענים

לקוחות מפורסמים ומובילי דעה

איך משפיענים ומפורסמים מסייעים לחזק את אמון הלקוחות במותג, ואיך בוחרים משפיענים בצורה שתשפיע על המהלכים השיווקיים שלנו?

כאשר אנחנו משווקים או מפרסמים את המוצר שלנו, אמון הלקוחות הוא הגורם שמשפיע על הצלחת המהלך השיווקי או הקמפיין הפרסומי. אז איך משפיענים ומפורסמים יכולים לעזור לנו לרכוש את אמון הלקוחות?

הרכישה תתבצע רק כאשר הלקוחות מאמינים שלמוצר או לשירות שלנו יש ערך, שהוא הטוב ביותר, ושהוא מתאים להם מבחינת הצורך והזמן.

מאז ומתמיד, בכדי ליצור מהלכים של אמון מהיר וכמעט מיידי, חברות השקיעו את מיטב כספם בכדי להביא אדם מתאים, מוכר, מפורסם, כזה שכולם מאמינים לו, ובכך לחזק את האמון במותג.

הרי אם אותו מפורסם X משתמש במוצר הזה, לי זה בטוח יתאים.

משפיענים, מובילי דעה ומפורסמים הם דרך מצויינת לחזק את האמון במותג.

ניתן לחלק את המשפיענים, המפורסמים או מובילי הדעה לשני סוגים:

  1. מפורסמים טרנדיים, מדוברים ומושכי תשומת לב.
  2. מפורסמים שהולכים עם המוצר או השירות יד ביד ואף משלימים אותו.

אופציה ראשונה למשפיענים ומפורסמים

כאשר נבחר בפרזנטור/משפיען טרנדי שיוביל אותנו, השירות שנקבל מאותו אדם הוא זכירות, אמון בסיסי ו״בליעת הגלולה״ של הפרסום בקרב הצרכנים בצורה הרבה יותר עדינה. יש לקחת בחשבון, שבמקרה כזה אין אסמכתא או חתימה על טיב המוצר/השירות מצד הפרזנטור, או חיבור עמוק יותר מבחינה השיווקית. ברגע שתקציב הפרסום יגמר והפרסום יירד, ישאר מעט מאוד ואנו נרגיש זאת ברצפת המכירה.

דוגמא מאוד מוכרת בישראל, היא הציוות של עומר אדם לנתב של בזק. עם כמה שעומר אדם אהוב והפרסומת מושקעת וכיפית – אין לעומר אדם קרבה למוצר. לעומת זאת, אם עומר אדם היה מפרסם מיקרופון, היה כאן ערך מוסף גדול יותר.

אופציה שנייה

האופציה השניה, שמביאה ערך מוסף גדול יותר, היא כזו שאותם מפורסמים או מובילי דעה משלימים את המוצר או השירות שלנו. כזה שהלקוח יחשוב – אם הוא משתמש בזה, וזה עונה על הצרכים המקצועיים, מי אני שזה לא יתאים לי?

גם בבחירת פרזנטור או משפיענים, צריך להיות הגיון ומשמעות לבחירה

הדוגמא הטובה ביותר שעולה לי בראש היא של Nike, עם ״אייר ג׳ורדן״ סדרת הנעליים שהוציאו עם מייקל ג׳ורדן האגדי. מכאן אפשר להבין שהנעליים מיוצרות לשחקני כדורסל ואפשר להבין את הביקוש המטורף לנעליים באותה התקופה.

החיבור של Nike עם מייקל ג׳ורדן היה נכון ומתבקש

גם בישראל אפשר לקחת את חברת ארקוסטיל שיצאה בסדרת סכיני שף בשיתוף עם השף מאיר אדוני, או תמי 4 בקמפיין לילדים על חשיבות שתיית מים עם מיכל הקטנה. אם מיכל הקטנה שותה הרבה מים, ניתן להסיק מכך שהילדים הקטנים יחקו את הדמות האהובה.

עכשיו, הכל טוב ויפה אבל דיברתי עד עכשיו רק על מפורסמים. אני מאמין שרבים מהקוראים שלי לא יכולים להביא את מייקל ג׳ורדן וגם לא את מיכל הקטנה. במקרה הזה, הדבר הוא לטובה. עם הזמן הצרכנים הופכים להיות יותר ויותר מודעים, הם יודעים שאותו המפורסם נמצא שם בשביל הכסף, וכך האמון יורד, במיוחד בסעיף הראשון כאשר אין קשר הדוק.

לכן, כל הנושא של משפיענים ברשת ומובילי דעה הולך וצובר תאוצה בשנים האחרונות. המחירים שהם גובים הוא נמוך משמעותית מאותם המפורסמים, ולפעמים אף ניתן לסגור את העסקה בשליחת המוצר/השירות בחינם, בתמורה ל״סיקור״ וחשיפה באותה הפלטפורמה בה מוביל הדעה מככב.

בשנים האחרונות השימוש במשפיענים ברשת קטנים הולך וצובר תאוצה

האמון באותם המשפיענים עדיין גבוה, אך חשוב שנשמור על אותנטיות על חיבור הגיוני, ועל השפה של המשפיען ללא התערבות. כך המהלך לא יראה כפרסומי ויאבד מערכו.

לפני שיוצאים למהלך מסוג זה, יש לבחור אנשים שיתנו לכם ערך, וישלימו את המוצר או השירות שלכם. כאלה שירימו למוצר/שירות וילכו איתו יד ביד, כדי שאותו פרסום יהיה אמין בקרב הקהל של אותם מובילי דעה, ומכאן התוצאות לא יאחרו להגיע. 

האם המאמר עיניין אותך?

Sharing Is Caring

שיתוף

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

אם אתה כבר כאן

פיתוח אישי, לימוד העשרה והשראה
הם הדרך הנכונה להצלחה!

כבר במילוי הטופס תקבל למייל מאמר על התכונה החשובה ביותר שצריך לאמץ בשנת 2021

מלא את הפרטים ותדאג לא לפספס תוכן חשוב